Wire Mesh Square Terrarium 2pcs Set
Unique in it's design and look, this set of 2 wooden cages are so versatile, they can fit into any event. Enhance them by adding your own embellishments, floral and fauna or use them as is.
- Wood and chicken wire
- Antique white wash
- 2 pc set
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 7 ½ x 14 ¼ | L: 9 ¼ x 17 ½
- Antique white wash
- Features chicken wire details
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 7 ½ x 14 ¼ | L: 9 ¼ x 17 ½
- 2 pcs/ set
- Jute rope handles
- Sold in case lots only
| Item: | 29-0220 |
| Size: | L: 91/4 x 91/4 x 171/2; S: 71/2 x 71/2 x 141/4 |
| Catalog Page: | #012/172 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 2 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.50" |
| Case Length: | 20.50" |
| Case Volume: | 4.49920 |
| Case Weight: | 12.00000lb |
| Case Width: | 20.50" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.