Wire Mesh Hexagon Terrarium 2pcs Set
Unique in it's design and look, this set of 2 wooden cages are so versatile, they can fit into any event. Enhance them by adding your own embellishments, floral and fauna or use them as is.
- Wood and chicken wire
- Antique white wash
- 2 pc set
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 7 x 13 ¼ | L: 10 ½ x 16 ¼
- Antique white wash
- Features chicken wire details
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 7 x 13 ¼ | L: 10 ½ x 16 ¼
- 2 pcs/ set
| Item: | 29-0021 |
| Size: | L: 101/2 x 161/4; S: 7 x 131/4 |
| Catalog Page: | #012/172 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 2 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 17.00" |
| Case Length: | 22.00" |
| Case Volume: | 4.32870 |
| Case Weight: | 9.00000lb |
| Case Width: | 20.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.