Ultralight Balloon Tree 5ft
Our Ultralight line was made to be extremely portable for the hard working people of the event industry. Made of a high tech foam and particle board construction. This amazing tree is so fun to fill with balloons and create magic with. Each on stands 5 feet tall and is 43 inches wide when expanded. Ships flat with minimal assembly.
| Item: | 29-0325WH |
| Size: | 43 x 60 |
| Catalog Page: | #013/9 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 5 |
| Assembly Required: | Yes |
Dimensions
|
| Case Height: | 43.50" |
| Case Length: | 60.00" |
| Case Volume: | 3.02083 |
| Case Weight: | 14.00000lb |
| Case Width: | 2.00" |