Tiara w/ Side Combs 11/4
Every girl needs her tiara! This rhinestone tiara is mounted on a silver tone headband with side combs. Wear it to bachelorette parties, weddings, quinceaera and formal dances.
- Made of metal
- Accented with rhinestones
- Hair combs attached
California Prop 65 warning: This product contains lead, a chemical known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling.
- Silver
- Accented with rhinestones
- Headband and side combs attached
- Rounded feet at the end of the headband
- 1.25
- Packaged in a PVC box
- 1 pc/ box
| Item: | 40-0034 |
| Size: | 11/4” |
| Catalog Page: | #010/306 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.00" |
| Case Length: | 17.00" |
| Case Volume: | 1.92824 |
| Case Weight: | 7.00000lb |
| Case Width: | 14.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.