Tiara w/ Side Combs 1
Every girl needs her tiara! This rhinestone tiara is mounted on a silver tone headband with side combs. Wear it to bachelorette parties, weddings, quinceaera and formal dances.
- Made of metal
- Accented with rhinestones
- Hair combs attached
California Prop 65 warning: This product contains lead, a chemical known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling.
| Item: | 40-0057BL |
| Size: | 1 |
| Catalog Page: | #008/235 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.00" |
| Case Length: | 16.00" |
| Case Volume: | 0.81481 |
| Case Weight: | 7.00000lb |
| Case Width: | 11.00" |