Tiara 21/2
Every girl needs her tiara! This rhinestone tiara is mounted on a silver tone headband. Wear it to bachelorette parties, weddings, quinceaera and formal dances.
- Made of metal
- Accented with rhinestones
California Prop 65 warning: This product contains lead, a chemical known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling.
| Item: | 40-0291 |
| Size: | 21/2” |
| Catalog Page: | #012/346 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 22.50" |
| Case Length: | 17.50" |
| Case Volume: | 2.84831 |
| Case Weight: | 8.00000lb |
| Case Width: | 12.50" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.