Tiara 11/4
Every girl needs her tiara! This rhinestone tiara is mounted on a silver tone headband. Wear it to bachelorette parties, weddings, quinceaera and formal dances.
- Made of metal
- Accented with rhinestones
California Prop 65 warning: This product contains lead, a chemical known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling.
| Item: | 40-0297 |
| Size: | 11/4” |
| Catalog Page: | #012/345 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 16.00" |
| Case Length: | 15.00" |
| Case Volume: | 1.80556 |
| Case Weight: | 5.00000lb |
| Case Width: | 13.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.