Takeout Box 6pcs/bag
Take your favorite treats on the go with you when you use our takeout box. A much needed staple if when serving desserts and treats. Stamp, dye, decoupage or use as is for your next get together
- Built in handles for easy carry
- Packaged flat
- Not microwave safe
- Not recommended for hot food
- 8 pcs/ set
- Some assembly required
| Item: | 35-0199GD |
| Size: | 61/2 x 31/2 x 53/4 |
| Catalog Page: | #012/0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 8 |
| Assembly Required: | Yes |
Dimensions
|
| Case Height: | 23.00" |
| Case Length: | 22.00" |
| Case Volume: | 3.51389 |
| Case Weight: | 70.00000lb |
| Case Width: | 12.00" |