Soft Plastic Roman Pillar w/ Multi-Colored Lights 5
Great way to add height to any centerpiece, this plastic pillar is a classic. Can be used in conjunction with our line of
mirrors and
vases for your next event.
- Made of plastic
- Multi color LED light
- Not food safe
- On/Off switch at the bottom
- White
- Plastic
- Multi- color LED light
- On/ off switch
- 1 pc/ box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | CP80MC |
| Size: | 5 |
| Catalog Page: | #010/319 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | Yes |
| Battery Type: | AG10 |
| # of Batteries EA. | 3 |
| Batteries Included: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 12.00" |
| Case Length: | 22.00" |
| Case Volume: | 2.90277 |
| Case Weight: | 20.00000lb |
| Case Width: | 19.00" |
WARNING
This product contains glass.