ware in Box 24pc/box
Get all your cutlery in one set with our Premium Plastic Silverware. They're perfect for birthday, shower, wedding, first communion or other events.
- Each package includes 8 spoons, 8 Forks and 8 knives for a total of 24 pieces.
- Durable and reuseable.
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
.
- Durable design
- Reusable
- Heavy weight plastic
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- Includes 8 spoons, 8 Forks and 8 knives for a total of 24 pieces
| Item: | 15-0423 |
| Size: | Spoon 61/4; Fork 7; Knife 71/2 |
| Catalog Page: | #012/309 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 24 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.50" |
| Case Length: | 20.00" |
| Case Volume: | 2.85301 |
| Case Weight: | 22.50000lb |
| Case Width: | 17.00" |