Safety Pin
Perfect for crafts! Glue this metal Pin Back to a foamies, feather decorations, fabric, wood, and much more to create an array of projects and favors for any event.
- Made of metal
- Metal panel on top to hold flowers, beads, feathers, etc in place
- 1 gross per bag
- Gold plated
- Perforated panel on top to hold flowers, beads, feathers, etc. in place
- 1.25 long
- Locking bar feature
- Approx. 1gross/ bag
| Item: | 75-0803GD |
| Size: | 11/4 |
| Catalog Page: | #012/176 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 144 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.00" |
| Case Length: | 32.50" |
| Case Volume: | 2.25694 |
| Case Weight: | 58.00000lb |
| Case Width: | 15.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.