Rustic Floral Bucket 12
Whether you're decorating with live or faux floral, this rustic, galvanized bucket makes a statement. Standing 12 in total height and 7 in diameter at its widest opening. A rustic touch to your event or home decor.
- Galvanized metal
- Distressed look
| Item: | 22-0532 |
| Size: | 71/4 x 12 |
| Catalog Page: | #013/28 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.50" |
| Case Length: | 18.00" |
| Case Volume: | 1.37240 |
| Case Weight: | 11.00000lb |
| Case Width: | 15.50" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.