Rustic Candle Holder 14
These rustic pillars are available in three sizes. A perfect option for creating rustic or farmhouse look. Each one is made of turned wood and white washed for finish.
| Item: | 29-0318WH |
| Size: | 41/4 x 14 |
| Catalog Page: | #013/31 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 4 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 16.00" |
| Case Length: | 11.00" |
| Case Volume: | 1.12037 |
| Case Weight: | 5.00000lb |
| Case Width: | 11.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.