Round Rattan Tablemat - 141/2
This round charger plate measures 14.5 inches. Light enough to be used as a placemat, sturdy enough to be a charger plate. Both rustic and sophisticated at the same time.
| Item: | 29-0323 |
| Size: | 141/2 0.5” thickness |
| Catalog Page: | #013/31 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 4 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.50" |
| Case Length: | 14.50" |
| Case Volume: | 0.73003 |
| Case Weight: | 4.00000lb |
| Case Width: | 6.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.