Round Rattan Tablemat - 12
This 12 inch diameter braided rattan placemat is perfect for your events or home décor. Made of 100% natural rattan. This design is both rustic and sophisticated at the same time. A great option as a placemat or a charger plate.
| Item: | 29-0322 |
| Size: | 12 0.5” thickness |
| Catalog Page: | #013/31 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 4 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 13.00" |
| Case Length: | 12.50" |
| Case Volume: | 0.79933 |
| Case Weight: | 4.50000lb |
| Case Width: | 8.50" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.