Rose Wood Scented Rosary 22 w/ Picture Gift Box 2 1/2”
Use as a gift or as a momento of your special event, this classic rosary will surely be something to hold and commeoratethat special time in your life.
- Comes with classic image on gift box
- Wood beads
- Rose scented
- Includes St. Benedict cross
- Colorful accent charm
- Packaged in an acrylic gift box
- 1 pc/ box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | RPR16LG |
| Size: | 22” |
| Catalog Page: | #012/369 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 17.00" |
| Case Length: | 16.00" |
| Case Volume: | 1.73148 |
| Case Weight: | 26.00000lb |
| Case Width: | 11.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.