Quinceañera Umbrella Porcelain Doll 30
Perfect to for creating centerpieces, this 30 quinceañera is ready to be dressed and accessorized. Use our line of organzas and tulles to make a custom dress that will match the quinceaeras event. Each doll has an umbrella base that allows her to stand on any flat surface, no stand needed.
- Made of porcelain
- Umbrella bottom.
- Soft body
- Porcelain top
- Soft body
- Umbrella bottom
- 30 tall
- Lifelike hair
- Sold in case lots only
| Item: | PD05 |
| Size: | 25 X 25 X 30 |
| Catalog Page: | #012/348 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 15.00" |
| Case Length: | 37.00" |
| Case Volume: | 4.49652 |
| Case Weight: | 22.00000lb |
| Case Width: | 14.00" |
WARNING
This product contains glass.