Quinceañera Porcelain Umbrella Doll 24
Perfect to for creating centerpieces, this 18 inch quinceañera comes beautifully dressed in a sleeveless ruffle dress, tiara, necklace and earrings. Each doll has an umbrella base that allows her to stand on any flat surface, no stand needed.
- Porcelain top
- Umbrella bottom
- Tiara included
- Dress features sequins and trim
- Umbrella bottom
- Lifelike hair
| Item: | PD14/24WH |
| Size: | 24 |
| Catalog Page: | #012/348 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.00" |
| Case Length: | 30.00" |
| Case Volume: | 2.91666 |
| Case Weight: | 19.00000lb |
| Case Width: | 12.00" |
WARNING
This product contains glass.