Quinceañera Porcelain Umbrella Doll 18
Perfect to for creating centerpieces, this 18 quinceañera comes beautifully dressed in a sleeveless ruffle dress, tiara, necklace and earrings. Each doll has an umbrella base that allows her to stand on any flat surface, no stand needed.
- Made of porcelain
- Umbrella bottom.
- Ruffle dress included
- Porcelain top
- Umbrella bottom
- Tiara included
- Dress features sequins and trim
- Umbrella bottom
- Lifelike hair
| Item: | PD11/18TQ |
| Size: | 18 |
| Catalog Page: | #010/316 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 12.00" |
| Case Length: | 22.50" |
| Case Volume: | 3.59375 |
| Case Weight: | 25.00000lb |
| Case Width: | 23.00" |
WARNING
This product contains glass.