Quinceañera Porcelain Doll 17
Perfect for creating centerpieces or gift-giving, this 17doll is ready to be dressed and accessorized in accordance with the colors and theme of the quinceañera tradition.
- Made of porcelain
- Stand not Included.
- Soft body
- Porcelain top
- Soft body
- 17 tall
- Lifelike hair
- Stand not Included
- Sold in case lots only
| Item: | PD03 |
| Size: | 17 |
| Catalog Page: | #012/348 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 11.00" |
| Case Length: | 23.00" |
| Case Volume: | 2.48900 |
| Case Weight: | 36.00000lb |
| Case Width: | 17.00" |
WARNING
This product contains glass.