Polyresin 12
Beloved Saint Anthony, patron saint of lost and stolen articles, has been beautifully cast in Poly resin holding an infant Baby Jesus. Hand painted and sitting on a dark wooden base, this figurine makes an ideal gift. Great for home and office.
| Item: | P012ANT |
| Size: | 12 |
| Catalog Page: | #009/281 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 15.00" |
| Case Length: | 28.00" |
| Case Volume: | 3.40277 |
| Case Weight: | 25.00000lb |
| Case Width: | 14.00" |
WARNING
This product contains glass.