Poly Resin Praying Talking Angel w/ Lights&Acrylic Wings 61/2
Standing at 6 ½ , this charming poly resin angel is ready for your event!
- Made of polyresin
- Clear acrylic wings
- Cross and wings light up
- Hand painted
- On/Off switch at back
- Polyresin
- 6.5 tall
- Acrylic wings light up
- Multi color LED light
- On/ OFF switch at back
- Hand painted
- Due to the nature of this product, color variations and imperfections may occur
| Item: | PRE960G |
| Size: | 61/2” |
| Catalog Page: | #011/344 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | Yes |
| Battery Type: | AAA |
| # of Batteries EA. | 3 |
| Batteries Included: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 15.00" |
| Case Length: | 18.00" |
| Case Volume: | 1.87500 |
| Case Weight: | 17.00000lb |
| Case Width: | 12.00" |
WARNING
This product contains glass.