Poly Resin Praying Talking Angel w/ Lights Feather Wings 9
Standing at 9, this charming poly resin angel is ready for your event!
- Made of polyresin
- Feather wings
- Cross and wings light up
- Hand painted
- On/Off switch at back
- Polyresin
- 9 tall
- Nylon wings attached
- Multi color LED light
- On/ OFF switch at back
- Hand painted
- Due to the nature of this product, color variations and imperfections may occur
| Item: | PRE942BMC |
| Size: | 9 |
| Catalog Page: | #010/323 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | Yes |
| Battery Type: | AAA |
| # of Batteries EA. | 3 |
| Batteries Included: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 9.50" |
| Case Length: | 18.00" |
| Case Volume: | 0.94010 |
| Case Weight: | 8.00000lb |
| Case Width: | 9.50" |
WARNING
This product contains glass.