Poly Resin Graduation 6”
Create a one-of-a-kind centerpiece with this 6 inch figurine. Painted in vibrant colors, it depicts a cherub faced girl in her cap and gown. Combine with our line of pillars to give it height, while adding your favorite trims or florals to make it yours.
- Polyresin
- 6 tall
- Hand painted
- Due to the nature of this product, color variations and imperfections may occur
| Item: | PRE1061G |
| Size: | 2 X 13/4” X 6” |
| Catalog Page: | #012/365 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 17.50" |
| Case Length: | 15.50" |
| Case Volume: | 1.72671 |
| Case Weight: | 9.50000lb |
| Case Width: | 11.00" |