Poly Resin Angel Figurine w/ Sheer Feathered Wings 5 1/4”
Ideal for all occasions, this charming poly resin angel is ready for your event!
- Made of polyresin
- Nylon wings attached
- Hand painted
- Polyresin
- 5.25 tall
- Nylon wings attached
- Accented with feathers
- Hand painted
- Due to the nature of this product, color variations and imperfections may occur
| Item: | PRE978GMC |
| Size: | 51/4” |
| Catalog Page: | #010/322 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 17.00" |
| Case Length: | 12.00" |
| Case Volume: | 1.35763 |
| Case Weight: | 18.50000lb |
| Case Width: | 11.50" |