Play Tent
Create your dream slumber party with this easy to assemble kid's tent. A great option for so many party themes, but we particularly love them for boho and western themed events. Each tent measures 65 inches in total height and 47 inches square at the base. Easy to assemble and made of high quality canvas.
| Item: | 75-1562WH |
| Size: | 47 x 47 x 65 |
| Catalog Page: | #013/10 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 3.50" |
| Case Length: | 64.00" |
| Case Volume: | 0.45370 |
| Case Weight: | 3.00000lb |
| Case Width: | 3.50" |