Plastic Scalloped Container 6
Perfect for filling up with sweets and treats to help create a tantalizing candy buffet, this large Clear plastic candy container features scalloped edges and a transparent display. The perfect way to set out party favors and other small keepsakes!
- 6 tall
- 12 per innner and 48 per case
- Plastic Construction
- Durable and reuseable.
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
.
- Transparent plastic
- Scalloped edge
- Durable design
- Reusable
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
| Item: | 15-0698GD |
| Size: | 6 15.2CM |
| Catalog Page: | #012/301 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.50" |
| Case Length: | 14.00" |
| Case Volume: | 1.94850 |
| Case Weight: | 16.00000lb |
| Case Width: | 13.00" |