Plastic Dessert Cup 9oz - 25pc/bag
Make a your desserts shine with these Plastic Dessert Cups! These sturdy clear plastic cups have enough volume to satisfy your creative dessert menus. They're perfect additions for birthday, shower, wedding, first communion or other events.
Each bag has 25 pieces9 oz. capacityDurable and reuseable.Hand wash only; not dishwasher or microwave safe.
- Durable design
- Reusable
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 9 oz. capacity
- 25 pcs/ bag
| Item: | 15-0505 |
| Size: | 21/2 |
| Catalog Page: | #012/308 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 25 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 9.00" |
| Case Length: | 20.50" |
| Case Volume: | 1.49479 |
| Case Weight: | 18.50000lb |
| Case Width: | 14.00" |