Plastic Cups 43/4 40pc/bag
These sturdy Clear Premium Plastic Wine Glasses have a two piece design making it easy to assemble and convenient to store. They're perfect for birthday, shower, wedding, first communion or other events.
Each pack has 40 pieces 5.5 oz capacity.Durable and reuseable.Hand wash only; not dishwasher or microwave safe.
- Durable design
- Reusable
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 5.5 oz. capacity
- 40 pcs/ bag
| Item: | 15-0507 |
| Size: | 43/4 |
| Catalog Page: | #012/308 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 40 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 13.00" |
| Case Length: | 16.00" |
| Case Volume: | 1.92593 |
| Case Weight: | 17.00000lb |
| Case Width: | 16.00" |