Plastic Champagne Flutes 8
Make a toast with these Clear Premium Plastic Champagne Flutes! These sturdy clear plastic cups have a two piece design making it easy to assemble and convenient to store. They're perfect for birthday, shower, wedding, first communion or other events.
- Each box has 12 pieces
- 5.5 oz. capacity
- Durable and reuseable.
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
.
- Lightweight
- Reusable
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 4.5 oz. capacity
- 12 pcs/ box
| Item: | 15-0496CL |
| Size: | 8 |
| Catalog Page: | #012/308 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 20.00" |
| Case Length: | 30.50" |
| Case Volume: | 6.35417 |
| Case Weight: | 30.00000lb |
| Case Width: | 18.00" |