Plain Snap Clip - 30mm 3 000pcs/bag
Create your own hair accessories with these Barrette Snap Clips. Use our line of fabric, ribbons, trims, charms, beads and more to create one-of-a-kind stylish hair accessories.
- Made of metal
- Snap closure
- 3,000 pieces per bag
- Silver
- 300mm
- Removable tension bar
- Single stop closure
- 3,000 pcs/ bag
- Item may include small parts
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 22-0277 |
| Size: | 30MM |
| Catalog Page: | #010/187 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 3000 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 12.50" |
| Case Length: | 25.00" |
| Case Volume: | 3.25521 |
| Case Weight: | 60.50000lb |
| Case Width: | 18.00" |