Paper Bags with Handles for Favors & Gifts - 10
Create or enhance any project with these Crafty paper Bags with handles. Ideal for crafts, treats and favors- use as is or embellish with paint, stamps, stickers and more to create a unique bag to your event.
- Made of paper.
- Each pack has 12 bags.
- Sturdy twine handles.
- Gold
- Coated paper
- Twine handles
- Lightweight
- Packaged for retail
- 12 pcs/ bag
| Item: | 35-0068SV-1 |
| Size: | 7 7/8X4 3/8X10 |
| Catalog Page: | /0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 17.00" |
| Case Length: | 19.00" |
| Case Volume: | 3.17766 |
| Case Weight: | 26.00000lb |
| Case Width: | 17.00" |