Nylon Butterfly Wings with Elastic
Our lightweight wearable wire-framed Butterfly Wings are covered in colored nylon and detailed with glitter swirls, imitation gems and a feather trim . Equipped with elastic straps.
- Made of nylon and wire
- Accented with glitter, imitation gems and feathers
- One size fits most
- 1 piece per bag
WARNING: CHOKING HAZARD. Item has small parts. Not for children under 3 years.
- Elastic strips for easy wear
- Accented with glitter, imitation gems and feathers
- One size fits most
- Vibrant color
- 1 pc/ bag
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 75-0084WH |
| Size: | 19 X 16 |
| Catalog Page: | #012/269 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.50" |
| Case Length: | 23.50" |
| Case Volume: | 2.31192 |
| Case Weight: | 15.00000lb |
| Case Width: | 20.00" |