Nesting Floral Box Frames 4pc/set
The nesting floral box frame in natural wood is a classic configuration in a new finish. Blends perfectly with your boho, woodland, modern or rustic decor. Use together or separately to raise your arrangements off of surfaces. Large = 11.5 x 39.25, Med = 10.5 x 31.5, Small = 9.5 x 23.5, XSmall = 7.75 x 15.75
| Item: | 29-0315 |
| Size: | XL: 111/2 x 391/2; L: 101/2 x 311/2; M: 91/4 x 231/2; S: 73/4 x 151/2 |
| Catalog Page: | #013/0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 4 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 15.50" |
| Case Length: | 42.00" |
| Case Volume: | 5.83941 |
| Case Weight: | 10.00000lb |
| Case Width: | 15.50" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.