Modern Floral Riser 16“
This modern floral riser made of elegant acrylic is exactly what you need when you want height but no visual clutter at your event. Each riser is made of high quality crystal clear acrylic. With four columns supporting a sturdy top riser. Available in 16, 40 or 48 inch heights. Each one is 10 inches square.
| Item: | 15-0781 |
| Size: | 10 x 10 x 16 |
| Catalog Page: | #013/28 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 11.00" |
| Case Length: | 18.00" |
| Case Volume: | 0.45833 |
| Case Weight: | 11.00000lb |
| Case Width: | 4.00" |