Metal Plaque
Ideal for keepsakes or favors, this mini plaque features a full color image encased in epoxy so that the bright colors of the image may last a lifetime. Its small size makes it an ideal favor for any religious gathering such as a baptism or first communion.
- Silver plated
- Enamel paint
- Features an epoxy full color image
- 2.25 tall
- Packaged in a PVC box
- 12 pcs/ box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 70-0516BN4 |
| Size: | 11/2 X 21/4 |
| Catalog Page: | #012/367 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.00" |
| Case Length: | 16.00" |
| Case Volume: | 0.88888 |
| Case Weight: | 12.50000lb |
| Case Width: | 12.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.