Metal Pail Bucket
For a one of a kind craft, decorate these tin pail buckets with your choice of paper, ribbon, trim, and or embellishments, fill with your choice of candy or keepsakes and pass out.
Create centerpieces using our line of
Decorative sprays and your choice of
acrylic filler and done.
- Made of tin
- Color coated
- metal handle
- Gold
- Tin
- Color coated paint
- Handle attached
- 4.25 diameter
- Item may include small parts
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 22-0320GD |
| Size: | 41/4 X 41/4 X 41/4 |
| Catalog Page: | #012/297 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.50" |
| Case Length: | 11.00" |
| Case Volume: | 1.29543 |
| Case Weight: | 13.50000lb |
| Case Width: | 11.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.