Metal Cross 33pc/bag
Ideal for enhancement of keepsakes or favors, this Saint Benedict Metal Crucifix can be used as charms for necklaces and bracelets as well.
- Metal
- Silver
WARNING: CHOKING HAZARD
Small parts. Not for children under 3 years.
- Silver plated
- Features a silver plated St. Benedict cross
- 1.75 tall
- 33 pcs/ bag
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 70-0508 |
| Size: | 1 X 13/4” |
| Catalog Page: | #010/335 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 33 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.50" |
| Case Length: | 10.00" |
| Case Volume: | 0.39351 |
| Case Weight: | 14.00000lb |
| Case Width: | 8.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.