Mask with Feathers
This Venetian-style half-mask has a chrome finish and embellished with a rhinestone gem in the center. An adjustable strap runs across the top of the mask with a feathered plume fanning out above it.
- Multi color
- Chrome look
- Half mask covers eyes and nose
- One size fits most adults
- Satin ribbon ties
- 1 pc/ bag
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 75-1314MG |
| Size: | 63/4 X 4 X 9 |
| Catalog Page: | #012/269 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 13.00" |
| Case Length: | 21.00" |
| Case Volume: | 2.68576 |
| Case Weight: | 13.50000lb |
| Case Width: | 17.00" |