Lighted Crystal Glass Fan with Quinceañera Design 3
Create adorable favors and keepsakes with these Lighted Crystal Glass fan shaped favors. Accessorize with a number of ribbons, trims and mesh to match your theme. Each fan arrives packaged in an individual white box.
- Twist base on/ off
- Multi color LED light
- Frosted Design
- Batteries included
- Cycles through 7 colors
- 1 pc/ box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 80-0081GU |
| Size: | 23/4 X 3 |
| Catalog Page: | #011/351 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | Yes |
| Battery Type: | LR41 |
| # of Batteries EA. | 3 |
| Batteries Included: | Yes |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.50" |
| Case Length: | 11.00" |
| Case Volume: | 0.96918 |
| Case Weight: | 16.00000lb |
| Case Width: | 10.50" |
WARNING
This product contains glass.