Glow Sticks 6-
Extend the party after hours with these Glow Sticks! This display box featuring 36 pieces of yellow glow sticks will be fun for everyone to wear on the included lanyard. To activate, just snap them and shake and watch them light up! Good for hours, they can also be used as decorations - create a garland by attaching a few different colors together.
- Yellow
- Includes black lanyard
- Snap to turn on
- 1 pc/ pkge
- Packaged in a display box
- 36 pcs/ display box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 75-1408YE |
| Size: | 6 |
| Catalog Page: | #010/209 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 36 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 7.00" |
| Case Length: | 11.00" |
| Case Volume: | 0.46788 |
| Case Weight: | 5.50000lb |
| Case Width: | 10.50" |