Glitter Weave Mesh Roll
Add a touch of color to all your events! Our 2 ½ decorative glitter Weave Mesh can be twisted, stretched, bent and shaped into any desired shape or use to decorate vases, pillars, archways, banisters, wireforms and much more.
Colors may vary slightly from shipment to shipment
- Made of polypropylene, wire, and glitter
- Wire edge
- May be cut into any size
- 10 yards per roll
- Assorted colors available, sold separately
- Polypropylene, wire, and glitter
- 2.5 wide
- Wire edge
- 10 yards/ roll
- Vibrant colors
- Assorted colors available, sold separately
- Colors may vary slightly from shipment to shipment
| Item: | 84-0001LA |
| Size: | 21/2 X 10YD |
| Catalog Page: | #012/335 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.00" |
| Case Length: | 15.00" |
| Case Volume: | 1.64063 |
| Case Weight: | 13.50000lb |
| Case Width: | 13.50" |