GLITTER MASK
Made from hard plastic, this durable Mask is available in a variety of colors to match any costume or event. Use for parties, events, fundraisers and more. It is covered in glitter and filigreed so handle with care to minimize shedding. All masks have matching ribbon ties.
- Red
- Features a filigree design at the top
- Satin ribbon ties
- Handle with care to minimize glitter shed
- 1 pc/ bag
- One size fits most adults
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 75-1042RD |
| Size: | 91/2 X 5 X 61/2 |
| Catalog Page: | #011/224 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 21.00" |
| Case Length: | 17.00" |
| Case Volume: | 3.51215 |
| Case Weight: | 20.50000lb |
| Case Width: | 17.00" |