Feather Strands Fringe with Trim
Complete your look with our satin trimmed feather fringe. Available in a wide range of colors, each fringe is 40 inches long and light weight. Ideal for costumes, dress making, embellishments or use as trimming on centerpieces and favors.
| Item: | 75-0183PU |
| Size: | 40 (1 METER) |
| Catalog Page: | #009/146 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.00" |
| Case Length: | 13.00" |
| Case Volume: | 0.60000 |
| Case Weight: | 3.00000lb |
| Case Width: | 10.00" |