Eco Friendly Disposable Plates With Cutlery 50pc/set
This eco friendly bamboo partyware gives you the comfort of knowing that you're doing something better for the planet when you choose it over traditional party supplies. Each set comes with 50 8 inch square plates, 50 spoons and 50 forks. A conscientious option.
| Item: | 29-0321 |
| Size: | 50pc 8 square plates + 50 wood spoons + 50 wood forks |
| Catalog Page: | #013/42 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 4 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.00" |
| Case Length: | 17.00" |
| Case Volume: | 3.18750 |
| Case Weight: | 40.00000lb |
| Case Width: | 18.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.