Disposable Deluxe Plate With Hot Stamping 71/2
This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic. This set of deluxe disposable dessert plates are so elegant with their metallic rim. You might even mistake them for real stoneware. Each plate measures 7.5 inches in diameter. Made of heavy duty plastic.
- Durable design
- Disposable
- 7.5 diameter
- Hot stamped edge
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 12 pcs/ bag
| Item: | 15-0778GD |
| Size: | 71/2 |
| Catalog Page: | #013/42 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.50" |
| Case Length: | 11.50" |
| Case Volume: | 0.48083 |
| Case Weight: | 9.00000lb |
| Case Width: | 8.50" |