Deluxe PPE Kit
Upgrade to our Premium Protection option. All of the goodies from our standard kits with the premium KN95 masks (4) and Nitrile gloves (4 pair). You'll get a 2oz. Bottle of our Gel Hand Sanitizer formula, but will also get a 2oz. Spray Bottle. The Spray Bottle is perfect for tackling surfaces at the grocery store or park. You'll get our Disinfecting Wipes (6) as well as our reusable Soft Touch bag with zipper to store your kit anywhere.
| Item: | 48-0010 |
| Size: | 8 x 6 x 11/4 |
| Catalog Page: | /0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 0.00" |
| Case Length: | 0.00" |
| Case Volume: | 0.00000 |
| Case Weight: | 0.00000lb |
| Case Width: | 0.00" |