Deluxe Number 0 Birthday Candle 3 3/8
Add some flair to any cake! Our Number 0 Birthday Cake Candle is shaped to look like the number inch0 inch and printed on both sides with a bright red outline. Sure to make a stand out on any cake, especially when paired with the rest of the line.
- Wax
- 1 number 0
- Built in holder to keep it place
- Assorted numbers available, sold separately
- 1 pc/ pkge
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
- CAUTION: Flammable - Do not expose to an open flame
| Item: | 86-0000 |
| Size: | 1 5/8 X 3 3/8 |
| Catalog Page: | #011/238 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 3.50" |
| Case Length: | 8.50" |
| Case Volume: | 0.06887 |
| Case Weight: | 0.50000lb |
| Case Width: | 4.00" |