Deluxe Disposable Bowl 12oz 10pc/pk
This pack of deluxe disposable bowls is a great option when you want disposables, but don't want them to look disposable. Each pack is 10 pieces each. Each bowl is 7.5 inches in diameter. They pair perfectly with our disposable dinner and dessert plates.
- Durable design
- Disposable
- 7¼ diameter
- Hot stamped edge
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 50pc/pack
| Item: | 15-0780SV |
| Size: | 71/4 x 11/2 |
| Catalog Page: | #013/42 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 8.00" |
| Case Length: | 12.50" |
| Case Volume: | 0.49190 |
| Case Weight: | 4.00000lb |
| Case Width: | 8.50" |