Decorative Poly Mesh Roll with Matching Metallic Stripes
Add a touch of color to all your events! Our 21 decorative Poly Mesh can be twisted, stretched, bent and shaped into any desired shape or use to decorate vases, pillars, archways, banisters, wireforms and much more. Interlaced with matching metallic threads, this mesh is available in a wide range of colors. Each roll is 10 yards.
- Polypropylene and laser foil paper
- Interlaced with matching laser foil paper
- 10 yards/ roll
- Assorted colors available, sold separately
- Can be cut into any size
- 1 roll
- Colors may vary slightly from shipment to shipment
| Item: | 85-0050OR |
| Size: | 21 X 10 YDS |
| Catalog Page: | #012/332 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 22.00" |
| Case Length: | 17.00" |
| Case Volume: | 3.13831 |
| Case Weight: | 16.50000lb |
| Case Width: | 14.50" |